Darbo stebėjimo vizitas Hasfurte (Vokietijoje)

Darbo stebėjimo vizitas Hasfurte (Vokietijoje)

20161124 155540 resized 22016 m. lapkričio 21 - 26 dienomis R.Sargūno sporto gimnazijos pedagogių komanda: direktorė Jūratė Pauliukienė, anglų kalbos mokytoja Neringa Frolovaitė, psichologė Nomeda Žegulienė ir fizikos mokytoja Aušra Drevinskaitė, buvo išvykusios į darbo stebėjimo vizitąVokietijoje, Hasfurto mieste pagal „Erasmus+“ K1 programos finansuojamą gimnazijos projektą „Saugių ugdymo(si) aplinkų vystymo strategijos sukūrimas ir įdiegimas“.

Gimnazijos komanda dalyvavo labai intensyviuose teoriniuose ir praktiniuose mediacijų mokymuose, skirtuose mokinių mokymui. Šoningeno mieste bendruomenių namuose vyko trijų dienų stovykla, kurios metu trijų mokyklų 7 - 8 klasių mokinių komandos buvo mokomos mediacijos metodo taikymo. Jungtinė mokytojų – mediatorių komanda per žaidimus, savęs pažinimą, žaismingą ir įdomų teorijos pateikimą ir praktiką mokė mokinius spręsti konfliktus, būti mediatoriais. Mediacijos Vokietijos mokyklose taikomos jau seniai ir turi nusistovėjusią sistemą. Šis darbo stebėjimo vizitas mums suteikė daug naujų žinių, minčių ir net visiškai naują supratimą apie mediacijų taikymą mokykloje. Ketvirtą darbo stebėjimo vizito dieną aplankėme Hasfurte tris mokyklas, turėjome galimybę stebėti pamokas.

Po intensyvių mokymų turėjome ir kultūrinę - pažintinę programą. Viena iš mokytojų laisvu laiku parodė ir supažindino mus su Hasfurto miestu, jo architektūra ir istorija, apsilankėme miesto pučiamųjų orkestro repeticijoje. Taip pat apsilankėme Bambergo mieste. Jame mus lydėjo žmogus, puikiai žinantis savo miesto istoriją. Paskutinę vizito dieną lankėmės Frankfurte prie Maino, iš ten išvykome į Lietuvą atgal.

Šis darbo stebėjimo vizitas finansuojamas Europos Komisijos ,,Erasmus+“ programos – buvo nuostabi galimybė susipažinti su mediacijos metodu, Vokietijos švietimo sistema, lavinti užsienio kalbų įgūdžius, užmegzti bendradarbiavimo ryšius su Hasfurto mokykla.

Aušra Drevinskaitė, fizikos mokytoja,

projekto „Saugių ugdymo(si) aplinkų vystymo strategijos

sukūrimas ir įdiegimas“ darbo grupės narė