Paminėta knygnešio diena

Paminėta knygnešio diena

Kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena – skirta prisiminti ir pagerbti žmones, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis.

Knygnesio diena

Kovo 15 dieną Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje, lietuvių ir istorijos pamokose 8 ir Ib klasių mokiniams vyko pamokos apie uždraustos lietuviškos spaudos laikotarpį, apie drąsiųjų knygnešių žygdarbius, apie tai, kad 2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą.

Sužinojo, kad Lietuvoje yra knygnešystės muziejus Ustronės sodyboje, 1936 m. Kaune buvo pastatytas Vytauto Didžiojo karo muziejaus ansamblis ir įrengtas Knygnešių sodelis, kuriame yra garsusis skulptoriaus Juozo Zikaro paminklas „Knygnešys“ bei knygnešių sienelė, skirta žymiausiems knygnešiams pagerbti.

Vargu ar galėtume džiaugtis savo nuostabia kalba be mūsų knygnešių, kurie nepaisydami jokių sunkumų ir kliūčių spaudos draudimo metais nešė „liepsneles“ į dažno lietuvio trobą.

Knygnesio diena1

Bibliotekininkė Dalia Karaliūnienė