Sporto gimnazijoje šventė: apdovanoti geriausieji

Sporto gimnazijoje šventė: apdovanoti geriausieji

img121Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija metus užbaigė 2015-ųjų geriausių sportininkų apdovanojimo švente. Padėkų ir apdovanojimų sulaukė baidarių-kanojų irklavimo, bokso, dziudo, futbolo, graikų-romėnų imtynių, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, rankinio, sunkiosios atletikos, triatlono sporto šakų nugalėtojai, čempionai ir prizinių vietų laimėtojai.

Visų norinčiųjų priimti negali

Pasak sporto gimnazijos direktorės Jūratės Pauliukienės, šiuo metu gimnazijoje mokosi 225 mokiniai beveik iš visos Lietuvos miestų bei miestelių.

„Tai ir iš Panevėžio apskrities rajonų, Kėdainių Ukmergės, Utenos, Marijampolės, Šilutės ir daugelio kitų Lietuvos miestų patys gabiausi sportui vaikai. 2015-2016 mokslo metais sporto gimnazijoje mokosi per 50 vaikų daugiau nei praėjusiais mokslo metais. Visų norinčiųjų priimti mokyti negalėjome. Tiesiog neturime galimybės priimti visus. Į kai kurių sporto šakų skyrių viena vietą pretendavo net 6-7 mokiniai. Populiariausios šakos – dviračiai, boksas, futbolas, lengvoji atletika“, – JP pasakojo J. Pauliukienė ir pridūrė, kad sporto gimnazijoje vaikai užimti 12 sporto šakų, o juos treniruoja 28 sporto treneriai.

Didžiavosi pasiekimais

R. Sargūno sporto gimnazijos direktorė J. Pauliukienė didžiavosi baidarių-kanojų irkluotojų Luku Šakaliu, boksininku Deividu Puodžiūnu, dviratininkėmis Justina Jovaišyte ir Olivija Baleišyte, dziudo sportininke Migle Kibickaite, futbolo 2003, 2001, 1997 metų gimimo komandomis bei jaunaisiais futbolininkais Eimantu Dzinga, Viliumi Piliukaičiu, Tautvydu Bracevičiumi, graikų-romėnų imtynininkų Eriku Čerepoku, krepšininkais Dovile Perevičiūte, Antanu Karenausku, Mantu Rubštavičiumi, lengvaatlete Gabija Galvydyte, plaukike Gabija Zavackyte, rankininku Gyčiu Šmantausku, sunkiaatlečiu Mindaugu Janulevičiumi, triatloninke Evelina Tomkevičiūte.

Visi šie jaunieji sportininkai – 2015 metais R. Sargūno sporto gimnazijoje pripažinti geriausiais.

Pirmoji abiturientu laida

Gimnazijos direktorė ne tik džiaugėsi puikiais jaunųjų sportininkų pasiektais rezultatais, bet išdidžiai pareiškė: „2016 metais gimnaziją baigs pirmoji abiturientu laida. 24 gimnazistai baigs mokslus R. Sargūno sporto gimnazijoje ir bene visi planuoja toliau sportuoti ir mokytis Lietuvos edukologijos arba Lietuvos sporto universitetuose. Tai gabus sportininkai ir manau, kad jų laukia puiki ateitis.“

R. Sargūno sporto gimnazijos vadovė J. Pauliukienė pasakojo, kad sporto kalvėje viskas daroma sportininkų labui. „Nuo 2016 metų sausio 1 dienos šalies sporto gimnazijų mokiniams bus skiriamas maitinamas 266 dienas per metus. Iki šiol buvo 198 dienos. Pakeitimai atlikti atsižvelgiant į tai, kad specializuotose mokyklose ugdymo procesas trunka 11 mėnesių – 2 mėnesiais ilgiau negu bendrojo ugdymo mokyklose. Mokiniai dalyvauja mokomosiose stovyklose, treniruotėse, papildomai sportuoja, vyksta į varžybas“, – džiaugėsi tokiais pasikeitimais sporto gimnazijos direktorė ir sakė, kad šalyje šiuo metu veikia dvi regioninės sportinės pakraipos gimnazijos: Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazija ir Šiaulių sporto gimnazija.