Padidinus mokinių maitinimo dienų skaičių, sporto gimnazijoms skiriamas papildomas finansavimas

DC274393      Nuo 2016 m. sausio 1 d. šalies sporto gimnazijų mokiniams bus skiriamas maitinamas 266 dienas per metus – iki šiol buvo 198 dienos. Tai reglamentuoja Vyriausybės patvirtini  Ūkio lėšų, skiriamų iš Lietuvos Respublikos atitinkamų metų valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, skyrimo savivaldybių mokykloms (klasėms arba grupėms), skirtoms šalies (regiono) mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, metodikos pakeitimai.

Pakeitimai atlikti atsižvelgiant į tai, kad specializuotose mokyklose ugdymo procesas trunka 11 mėnesių – 2 mėnesiais ilgiau negu bendrojo ugdymo mokyklose. Mokiniai dalyvauja  mokomosiose stovyklose, treniruotėse, papildomai sportuoja, vyksta į varžybas. Pakeitus metodiką, papildomai sporto mokykloms 2016 metų biudžeto projekte skirta  640 tūkst. eurų.

Šiuo metu šalyje yra dvi regioninės sportinės pakraipos gimnazijos: Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija ir Šiaulių sporto gimnazija.

mano vyriausybe logo