Savanorystė atveria kelius!

Savanorystė atveria kelius!

Gruodžio 9 d. Panevėžio švietimo centre vyko jaunuoliams skirta konferencija „Savanorystė atveria kelius“, kurioje mielai dalyvavo Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos mokiniai.

Savanoryste2

Konferencijoje savo įžvalgomis ir patirtimi dalinosi aktyvūs Panevėžio miesto gimnazijų alumnai: Kasparas Vaičelis – Panevėžio jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, socialinis darbuotojas, Jaunimo savanoriškos tarnybos programos mentorius, Gintarė Eimontaitė-Veversė – „Jaunimo linija“ savanorė, Daugvydas Staniūnas – 2019 ir 2021 m. Panevėžio metų savanoris, vaikų švenčių animatorius, renginių vedėjas ir organizatorius, Ieva Karulaitienė – Panevėžio jaunuolių dienos centro socialinė darbuotoja, projekto „Solidarumo kava“ koordinatorė, Panevėžio jaunuolių dienos centro tarptautiniai savanoriai. Renginio metu vyko kūrybinės dirbtuvės „SavanoriAUK“!

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmoktas veiklas, suformuluoti tobulėjimo kryptis. Jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimas suteikia 0,25 stojamojo balo stojant į pirmosios pakopos studijas.

Savanoriška veikla gilina žinias, tobulina bendravimo įgūdžius, ugdo pasitikėjimą savimi, padeda susirasti naujų draugų, bendraminčių, geriau pažinti save, formuoja žmogaus asmenybę, moko dirbti komandoje, planuoti laiką, kelti iššūkius ir juos įveikti.

Savanoryste.jpgSavanoryste1.jpgSavanoryste2.jpgSavanoryste3.jpgSavanoryste4.jpg