Pamoka S. Nėries muziejuje

Pamoka S. Nėries muziejuje

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos dvyliktos klasės mokiniai gruodžio 6 d. aplankė Vytauto Žemkalnio gimnazijoje veikiantį S. Nėries muziejų, kuris turi sukaupęs daug įdomios medžiagos ir sužinojo apie čia praleistus poetės metus.

Pamoka muziejuje

Panevėžyje S. Bačinskaitė- Nėris gyveno 1934–1936 metais ir dirbo Valstybinėje mergaičių gimnazijoje mokytoja.

Nagrinėjant poetės S. Nėries biografiją matyti, jog gyvenimo Panevėžyje laikotarpis buvo trumpas, tačiau gana svarbus ir prasmingas. Panevėžyje ji parašė daug gerų kūrinių, išleido eilėraščių rinkinį „Per lūžtantį ledą“.

„Manęs dar nebuvo –/ Alyvos žydėjo –/ Manęs nebebus jau –/ Jos vėlei žydės –/ Ir kris jų lapeliai/ Nuo saulės ir vėjo/ Kaip smėlio saujelės / Ant mano širdies.“ Šios poetės Salomėjos Nėries eilutės buvo parašytos ne kur kitur, o Panevėžyje.

Pamoka_muziejuje.jpgPamoka_muziejuje1.jpgPamoka_muziejuje2.jpgPamoka_muziejuje3.jpgPamoka_muziejuje4.jpg

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Milda Bukauskienė ir Valdonė Dubraitė