Kvalifikacijos tobulinimo kursų atgarsiai iš gražiosios Prahos!

Kvalifikacijos tobulinimo kursų atgarsiai iš gražiosios Prahos!

20150721 123341Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje sėkmingai tęsiamas projektas „Pagalbos mokiniams sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ pagal „Erasmus+“ K1 finansavimo programą. Kvalifikacijos tobulinimo veiklų metu projekte dalyvavusių pedagogų įgytas kompetencijas ir patirtį gimnazija tikslingai pritaikys kuriant ir diegiant visapusiškos pagalbos mokiniams sistemą organizacijoje, kuri užtikrins ne tik kokybišką mokinių ugdymą, bet ir skatins mokinių mokymosi motyvaciją, gerąsias iniciatyvas, tuo sukuriant saugias, įgalinančias mokytis ugdymosi aplinkas.

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos istorijos mokytojas Viktoras Pociulis taip pat dalyvavo “Erasmus+“ K1 programos dešimties dienų kursuose „Informacinės kompiuterinės technologijos ugdymo procese“, kurie vyko Čekijos sostinėje Prahoje.

Kursų metu dalyviai susipažino su įvairiomis kompiuterinėmis programomis ir platformomis ugdymo procese, kurių naudojimas pamokose gali paskatinti mokinių mokymosi motyvaciją. Dalyviai iš įvairių šalių (Rumunijos, Graikijos, Ispanijos, Maltos, Suomijos, Airijos, Austrijos bei Lietuvos) aktyviai dalinosi savo profesine patirtimi pritaikant kompiuterines technologijas ugdymo procese.

20150715_100305.jpg20150721_123341.jpg20150915_083026.jpg20150916_082916.jpg

Dalyvavimas šiuose kursuose buvo ypač naudingas. Pedagogai mokėsi vertinti mokinių pasiekimus ir pažangą, pasitelkiant šiuolaikines informacines technologijas. Įgyta patirtis suteikė naujų idėjų, tobulinant pamokų planavimą, mokinių pasiekimų vertinimą, jų kūrybiškumo ugdymą. Taip pat pagilintos žinios, kaip integruoti šiuolaikinius mokymo metodus į istorijos pamokas. Kursai supažindino su galimybėmis, kaip naudojantis internetiniais šaltiniais parengti kūrybišką šiuolaikinę pamoką. Tarptautinė mokytojų auditorija suteikė žinių apie geriausiai pasitvirtinančias mokymo metodikas visoje Europos sąjungoje. Kursai patobulino gebėjimus naudoti novatoriškus ir į mokinį orientuotus pedagogikos metodus.

Laisvalaikiu pedagogams buvo sudaryta galimybė aplankyti žymiausias Prahos senamiesčio vietas. Profesionalus gidas supažindino su didinga miesto istorija.

,,Erasmus+“ K1 programos finansuojami kvalifikacijos tobulinimo kursai – nuostabi galimybė mokytojams. Tai ne tik aktualios mokymo(si) temos, bet ir būdas lavinti užsienio kalbų įgūdžius, susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis bei dalintis gerąja mokymo patirtimi.

Viktoras Pociulis,
Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos istorijos mokytojas