Šiuolaikinė pamoka multikultūrinėje Europoje

Šiuolaikinė pamoka multikultūrinėje Europoje

20150819 114433Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje įsibėgėjo projektas „Pagalbos mokiniams sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ pagal „Erasmus+“ finansavimo programą. Kvalifikacijos tobulinimo veiklų metu projekte dalyvavusio pedagoginio personalo įgytas kompetencijas ir patirtį organizacija tikslingai pritaikys kuriant ir diegiant visapusiškos pagalbos mokiniams sistemą organizacijoje, kuri užtikrins ne tik kokybišką mokinių ugdymą, bet ir skatins mokinių mokymosi motyvaciją, gerąsias iniciatyvas, tuo sukuriant saugias, įgalinančias mokytis ugdymosi aplinkas.

Vasaros pabaigoje į pedagoginius, penkių dienų kursus „Inovatyvūs mokymo metodai“vyko biologijos mokytoja Inga Mašauskienė. Kursus organizavo ITC International s.r.o įsikūrusi Čekijos sostinėje Prahoje.

Užsiėmimų metu dalyviai iš Turkijos, Rumunijos bei Lietuvos aktyviai mokėsi įvairių metodikų: kaip mokymo procese skatinti mokinių kritinį mąstymą, kaip su mokiniais bendrauti multikultūrinėje aplinkoje, kaip mokinių ugdymą padaryti šiuolaikišką ir kūrybišką, naudojant internetines svetaines, kaip įprastą klasei aplinką pritaikyti metakognityviniam ugdymui, kaip organizuoti projektais grįstą bazinį ugdymą. Mokytojai susipažino su įvairiomis užduotimis skatinančiomis mąstyti kritiškai ir kūrybiškai, bei mokėsi kaip jas pritaikyti pamokose. Kūrybingo ir kritiško mąstymo skatinimas ir mokytojo darbe, ir mokinių kasdienėje veikloje, teisingų klausimų iškėlimas ir globalių problemų sprendimo būdai, mokymo(si) proceso priartinimas prie tikrų gyvenimiškų situacijų – visa tai labai aktualios ir veiksmingos priemonės, kurios neabejotinai bus panaudotos ugdymo(si) kokybei gerinti. Po užsiėmimų dalį laisvalaikio kvalifikacijos tobulinimo kursų dalyviai skyrė pažinčiai su Praha. Mokytojai galėjo pamatyti žymų astronominį laikrodį, nepakartojamą Prahos pilį, pajusti nuostabaus miesto gyvenimą ir skonį.

„Inovatyvūs mokymo metodai“ mokymai finansuojami Europos Sąjungos programos ,,Erasmus+“ – tai nuostabi galimybė mokytojams. Tai aktualios mokymo(si) temos, mobilumas, galimybė lavinti užsienio kalbų įgūdžius, taip pat susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis bei dalijimasis gerąja patirtimi su kolegomis.

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos
biologijos mokytoja Inga Mašauskienė