Išvyka į Ustronę – J. Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejų

Išvyka į Ustronę – J. Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejų

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos dvyliktos klasės mokiniai aplankė J. Tumo - Vaižganto ir knygnešių muziejų, esantį Panevėžio rajone, Ustronėje.

Ustroneje9

Muziejaus darbuotojas Audrius Daukša pasakojo apie caro priespaudą kentusius lietuvius, uždraustą lietuvišką spausdintą žodį, pasišventusius knygnešius, jiems talkinusį aktyvų visuomenės narį, kunigą, rašytoją J. Tumą – Vaižgantą, apie Ustronės svirne nuo caro žandarų slėptus lietuviškus leidinius.

Gimnazistai papildė turimas žinias, o ir muziejaus darbuotojo armonika griežiama liaudiška muzika, gamtos grožis bei nuostabus rudenio oras  sukūrė visiems puikią nuotaiką.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Milda Bukauskienė ir Violeta Žemaitienė

Dabar svetainėje 120 svečių ir narių nėra