slaidas16
slaidas17
slaidas18
slaidas19

Savaitgalį Trakuose vykusiose Lietuvos baidarių – kanojų irklavimo jaunių – jaunimo čempionate paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai Europos jaunių ir jaunimo čempionate, taip pat kandidatai į kitų metų jaunių rinktinę. Šiame čempionate sėkmingai pasirodė Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtiniai, treniruojami Vytauto ir Dalios Vaičikonių. Viso šiame čempionate varžėsi 19 gimnazijos auklėtinių.

Irkluotojai25

„Nors oras nelepino, komandai Trakuose sekėsi puikiai. Iš čempionato į Panevėžį grįžo septyni čempionai, olimpinėse rungtyse iškovotos teisės atstovauti Lietuvai Europos jaunių ir jaunimo čempionate. Keturi gimnazijos sportininkai turėtų vykti į Europos jaunių čempionatą birželio pabaigoje, taip pat keturi sportininkai pateko į jaunių rinktinės kandidatų sąrašą, kas leis jiems kitąmet vykti į treniruočių stovyklą šiltuose kraštuose“, - sakė baidarių ir kanojų treneris Vytautas Vaičikonis.

Jaunių grupėje vienviete baidare 500 m. distanciją gimnazijos auklėtinis Eligijus Bružas įveikė per 1:55.308 ir iškovojo sidabro medalį. Jaunimo grupėje dviviete baidare greičiausiai 500 metrų nuotolį įveikė ir aukso medalius iškovojo Haroldas Kairys ir Rytis Sakalauskas nuotolį įveikę per 1:40.116. Jaunių grupėje 500 metrų nuotolį per 1:38.965 įveikė ir sidabro medalius iškovojo Nedas Kraujalis su porininku iš Panevėžio Linu Bukausku. Merginų jaunių grupėje Ema Milašiūtė ir Gabija Bakaitė dviviete baidare 500 m. distanciją įveikė per 2:14.176 ir iškovojo bronzos medalius.

Keturviete baidare jaunių grupėje greičiausi buvo ir aukso medalį iškovojo Nedas Kraujalis kartu su trimis panevėžiečiais Tomu Šimoliūnu, Povilu Čepele ir  Linu Bukausku. Jie 500 m. distanciją įveikė per 1:32.093. Antri liko trys gimnazijos auklėtiniai Orestas Rimšas, Martynas Grybė ir Norbertas Vaitkus su panevėžiečiu Karoliu Laskovu (1:34.864). Jiems atiteko sidabro medaliai.

Merginų jaunių grupėje keturviete baidare greičiausios buvo (1:54.988) ir aukso medalį iškovojo gimnazijos auklėtinė Ema Milašiūtė su panevėžietėmis Rasa Vaičikonyte, Kotryna  Glemžaite ir Liucija Railaite. Trečiąją vietą (2:08.257) ir bronzos medalius iškovojo gimnazistės Gabija Bakaitė ir Jonė Vidutytė kartu su panevėžietėmis Indre Savickyte ir Gabriele Andrijauskaite.

Vienviete baidare jaunimo tarpe 1000 metrų distancijoje sidabro medalis atiteko Ryčiui Sakalauskui (4:02.401), o dviviete baidare šiame nuotolyje nepralenkiami buvo Heraldas Kairys ir Rytis Sakalauskas (3:43.734) iškovoję aukso medalius.

Vaikinų jaunių tarpe dviviete baidare 1000 metrų distancijoje pirmąją vietą ir aukso medalius iškovojo Eligijus Bružas su porininku iš Panevėžio Karoliu Laskovu (3:54.115),  o antri (4:00.413) liko Dovydas Rimšas su partneriu iš Panevėžio Viliumi Borisu. Jiems atiteko sidabro medaliai.

Merginų jaunių kategorijoje 1000 metrų distanciją dviviete baidare greičiausiai įveikė (4:58.272) gimnazistė Beatričė Juškaitė su porininke iš Panevėžio Indre Savickyte. Trečioje vietoje liko Paulina Timoščenko  su porininke iš Plungės Agne Žiogaite (5:11.563).

Jaunių grupėje keturviete baidare 1000 metrų distancijoje sidabro medalius iškovojo gimnazistai Eligijus Bružas bei Rytis Bakas su panevėžiečiais Augustu Viršilu ir Viliumi Borisu (3:37.150). Bronzos medaliai atiteko gimnazistams Benediktui Kebliui bei Dovydui Rimšai su partneriais iš Panevėžio Gabrieliumi Adomavičiumi ir Titu Misiūnų (3:49.453).

Merginų jaunių grupėje keturviete baidare 1000 metrų distanciją greičiausiai įveikė gimnazistės Gabija Bakaitė ir Ema Milašiūtė kartu su partnerėmis iš Panevėžio Rasa Vaičikonyte bei  Liucija Railaite (4:17.138). Sidabro medaliai atiteko gimnazistėms Paulinai Timoščenko ir Jonei Vidutytei kartu su partnerėmis iš Panevėžio Indre Savickyte ir Gabriele

Andrijauskaite (4:41.513).

Jaunimo grupėje vienviete baidare 200 metrų distancijoje nepralenkiamas buvo Rytis Sakalauskas (0:38.787), kuris iškovojo aukso medalį. Labai gaila, bet Heraldas Kairys šioje distancijoje liko ketvirtas (0:39.707). Dviviete baidare šioje 200 metrų distancijoje Heraldas Kairys ir Rytis Sakalauskas liko antri ir iškovojo sidabro medalius (0:36.075). Jaunių tarpe dviviete baidare 200 metrų distanciją greičiausiai įveikė ir aukso medalius iškovojo gimnazijos auklėtinis Nedas Kraujalis su porininku iš Panevėžio Linu Bukausku (0:35.7710).

Merginų jaunių grupėje dviviete baidare 200 metrų distancijoje nepralenkiama buvo Ema Milašiūtė su partnere iš Panevėžio Kotryna Glemžaite (0:46.761). Joms atiteko aukso medaliai. Dviviete kanoja jaunių grupėje 200 m. distancijoje trečiąją vietą ir bronzos medalius iškovojo gimnazistės Aleksandra Sokolovaitė ir Vytautė Gaurytė (0:59.906).

Vaikinų jaunių tarpe keturviete baidare 200 m. distancijoje nepralenkiami buvo gimnazistai Orestas Rimšas bei Norbertas Vaitkus su partneriais iš Panevėžio Linu Bukausku ir Povilu Čepele (0:33.631). Jiems atiteko aukso medaliai. Antrąją vietą ir sidabro medalius iškovojo gimnazistai  Nedas Kraujalis ir Martynas Grybė su partneriais iš Panevėžio Tomu Šimoliūnu bei  Karoliu Laskovu (0:34.561).

Merginų jaunių tarpe keturviete baidare nepralenkiama buvo Ema Milašiūtė su partnerėmis iš Panevėžio Kotryna Glemžaite, Liucija Railaite bei Rasa Vaičikonyte (0:44.097). Antroji vieta ir sidabro medaliai atiteko net trims gimnazistėms: Gabijai Bakaitei,  Paulinai Timoščenko,  Jonei Vidutytei bei panevėžietei  Indrei Savickytei (0:47.827).