Mokykloje šurmuliuos daugiau sportuojančių vaikų

Mokykloje šurmuliuos daugiau sportuojančių vaikų

DSC 0816Birželio 5 d. Panevėžio Sporto mokyklos direktorės Jūratės Pauliukienės kvietimu LR Seimo narys Petras Narkevičius dalyvavo mokslo metų uždarymo šventėje.

Nuo pat ryto (šventė prasidėjo 8.00 val.) į mokyklos aktų salę rinkosi moksleiviai, mokytojai, treneriai ir visa mokyklos bendruomenė, kad pasidžiaugtų pirmaisiais mokslo metais, praleistais šioje mokykloje, bei padėkotų LR Seimo nariui P.Narkevičiui už pagalbą Panevėžio sporto mokyklai didinant mokinių skaičių nuo 172 iki 225 (53 moksleiviais) ir gaunant mokyklinį autobusiuką.

Buvo prisiminta bendradarbiavimo su P.Narkevičiumi istorija: balandžio mėnesį į LR Seimo narį su pagalbos prašymu kreipėsi J.Pauliukienė, Panevėžio sporto vidurinės mokyklos direktorė. Prašymo esmė – dėl 2015-2016 mokslo metų mokyklos mokinių skaičiaus padidinimo suderinimo su Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija. Mokykla planuoja nuo 2015 m rugsėjo 1 d. komplektuoti 9 klasių komplektus ir turėti 237 mokinius, iš kurių 135 regiono mokiniai. Priešingu atveju mokyklai nepakanka sporto ir mokinio krepšelių lėšų. Tačiau atsakymai iš atsakingų institucijų nuvylė – jie buvo neigiami. Todėl P.Narkevičių prašoma pagal galimybes atstovauti Panevėžio sporto vidurinę mokyklą Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijoje dėl mokinių skaičiaus 2015-2016 mokslo metams padidinimo iki 237 mokinių, iš kurių 135 gyventų bendrabutyje. Taip pat mokykla neturi savo autobusiuko vežti vaikams į treniruotes ar varžybas. Todėl prašoma apsvarstyti galimybes skirti mokyklai 20-ies vietų mokyklinį autobusiuką.

Seimo narys prašymą išgirdo: J.Pauliukienė ir P.Narkevičius kartu vyko pas Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministrą į pokalbį, susitiko su ministerijos kancleriu. Po diskusijų ir pakartotinių derinimų, mokykla gavo iš Švietimo ir mokslo ministerijos leidimą formuoti didesnį mokinių skaičių.

Nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. Panevėžio sporto vidurinėje mokykloje mokysis 225 mokiniai. Rezultatas pasiektas, jis optimalus, atsižvelgiant ir į mokyklos poreikį ir į Švietimo ir mokslo ministerijos finansines galimybes. Be to mokyklos žiniomis Panevėžio miesto savivaldybė jau yra gavusi iš Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos raštą dėl dokumentų parengimo mokykliniam autobusui perimti. Išreikšdama sporto mokyklos bendruomenės, mokinių, mokytojų, trenerių bei vadovybės dėkingumą, direktorė J.Pauliukienė LR Seimo nariui P.Narkevičiui įteikė padėkos raštą.

„Dirbdamas su rinkėjais biure sulaukiu įvairių prašymų. Tačiau į mokyklų prašymus visada žiūrių šiek tiek įdėmiau. Ypač kai kalba eina apie su sportu susijusią vaikų veiklą. Juk tiek Lietuvoje, tiek visoje ES pastaruoju metu labai didelis dėmesys skiriamas sveikatos sutrikimų prevencijai. O kas gali būti geriau už sportą? Ypač, kai sportuoti pradedama nuo mažų dienų, mokykloje? – kalbėjo P.Narkevičius. – Todėl šis prašymas, jo sprendimas, tapo, galima sakyti, prioritetiniu. Būdamas Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas gerai žinau situaciją su valstybės pinigais. Tačiau visada galima rasti išeitį. Po ilgų diskusijų ministerijose malonu pranešti mokyklai, jos vadovybei, vaikams bei jų tėveliams – LR Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu Nr.SR-2190 yra skirtas finansavimas aštuonioms sporto klasėms. Tai yra ne daug, nei mažai – papildomi 53 moksleiviai ir virš 400 tūkst. (apie 1,4 milijono litų) eurų finansavimas. O skirtas mokyklinis autobusiukas žymiai pagerins vaikų galimybes užsiimti sportu, dalyvauti varžybose bei kituose renginiuose.“

Baigdamas savo kalbą P.Narkevičius pasveikino moksleivius, mokytojus ir visą mokyklos bendruomenę su pirmųjų mokslo metų šioje mokykloje pabaiga ir pasidžiaugė, kad mokykla jau turi naujas, gražias savo tradicijas. Seimo narį mokinių paruoštoje programoje sužavėjo mokyklos daina, kur šlovinamas mokslas bei sportas, Lietuva ir Pasaulis. Puiku, kad mokiniai ne tik siekia gerų sportinių rezultatų, bet ir gerai mokosi, gražiai elgiasi. Mokyklos direktorė apdovanojo pažangius, daugiausia dešimtukų bei devintukų surinkusius ir pavyzdingu elgesiu pasižymėjusius moksleivius.

Renginio pabaigoje Seimo narys įteikė dar vieną dovaną, kviesdamas rudens sesijos metu moksleivius, mokytojus ir trenerius apsilankyti LR Seime.

Po oficialios dalies mokyklos direktorė Jūratė Pauliukienė pakvietė LR Seimo narį pabendrauti su mokytojais, treneriais.

Nors ką tik nuaidėjo paskutinio skambučio šventė, vaikai sulaukė atostogų – laikas nenumaldomai bėga tolyn. Artėja rugsėjo 1-oji. Vienoje iš Panevėžio gimnazijų mokslo pradžia bus šiek tiek kitokia – daugiau vaikų, daugiau atsakomybės, bet ir galimybių. Ir daugiau džiaugsmo bei tikėjimo ateitimi.

- Bir 11, 2015