Kovas - Frankofonijos mėnuo.

Kovas - Frankofonijos mėnuo.

Frankofonija - tai Tarptautinė organizacija (TFO), įkurta 1970 m. Jos nariais šiandien yra 88 pasaulio valstybės, kuriose kalbama prancūziškai. LIETUVA nuo 1999 m. dalyvauja TFO veikloje stebėtojo teisėmis. Prancūzų kalba yra viena iš labiausiai paplitusių kalbų pasaulyje. Prancūzų ir anglų kalbos yra vienintelės, kuriomis kalbama visuose penkiuose žemynuose. Frankofonijos dienos kasmet vyksta ne tik prancūziškai kalbančiuose kraštuose, bet ir Lietuvoje.

Mokyklos, kuriose dėstoma prancūzų kalba, taip pat pažymi Frankofonijos dienas įvairia veikla: konkursais, viktorinomis, koncertais.

Mūsų gimnazijos 8a, Iab kl. mokiniai prancūzakalbiai kovo 18 d. dalyvaus viktorinoje ,,Connaissez-vous la France?“ („Ar pažįstate Prancūziją?“), II aukšte, prie 212 kabineto esančiame stende galima išsamiau sužinoti apie prancūzų kalbos mokymosi reikšmę bei privalumus, III aukšte visą mėnesį galima grožėtis įstabiais Prancūzijos vaizdais gimnazijos prancūzų kalbos mokytojos Jūratės Pratkelienės tapybos parodoje ,,Žvilgsnis į Prancūziją“, kurios  pristatymas vyko 03-10, 15.20 val.

Parengė prancūzų k. mokytoja

Jūratė Pratkelienė

Renginio akimirkos:

frnkfnj_01.jpgfrnkfnj_02.jpgfrnkfnj_03.jpgfrnkfnj_04.jpgfrnkfnj_05.jpgfrnkfnj_06.jpgfrnkfnj_07.jpgfrnkfnj_08.jpgfrnkfnj_09.jpg