Kviečiame pasidžiaugti pirmaisiais mūsų darbais!

Kviečiame pasidžiaugti pirmaisiais mūsų darbais!

2Rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Europos Sąjungoje, turinčioje 500 mln. gyventojų, 23 kalbos yra laikomos oficialiosiomis, tačiau joje kalbama dar 60 regioninių ir etninių mažumų kalbų. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Šia diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Panevėžio sporto vidurinė mokykla taip pat paminėjo šią Europai svarbią dieną. Visą savaitę kalbų mokytojai kvietė mokinius padirbėti kūrybinėse anglų, lietuvių, rusų, prancūzų bei vokiečių kalbų dirbtuvėse ir sukurti originalių kalbos aitvarų, kuriuose atsispindi pasirinktos šalies, kalbos tematika. Mūsų mokyklos mokiniai mielai prisijungė prie šios akcijos ir pagamino jų kelias dešimtis. Įvairiaspalviai aitvarai, papuošę mokyklos vestibiulį, mus džiugins dar visą savaitę.

Europos kalbų dienaEuropos kalbų dienaEuropos kalbų diena

Pakalbinti moksleiviai teigė, jog džiaugiasi galėję prisidėti prie Europos kalbų dienos paminėjimo. Tad jau dabar visus mokinius, tėvelius ir mokytojus kviečiame skubėti apžiūrėti ir pasidžiaugti mūsų naujos bendruomenės pirmaisias kūrybiniais darbais!

Olivija Baleišytė, 10 klasė