Tolerancijos knygoje apsigyveno šviesios mūsų mintys...

slaidas1
slaidas2
slaidas3
slaidas4
slaidas5
slaidas6
slaidas7
slaidas8
slaidas9
slaidas10
slaidas11
slaidas12
slaidas13
slaidas14
slaidas15
slaidas16
slaidas17
slaidas18
slaidas19

Tolerancijos knygoje apsigyveno šviesios mūsų mintys...

01Visą praėjusią savaitę lietuvių kalbos, etikos, tikybos, dailės pamokose ir klasių valandėlėse buvo gvildenama labai aktuali tolerancijos tema, įtraukusi mokinius į pokalbius, diskusijas ir kūrybinę veiklą.  Taip Panevėžio sporto vidurinės mokyklos bendruomenė atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau dvyliktus metus inicijuojamą kvietimą ir dalyvavo pilietinėje akcijoje „Tolerancijos knyga“.

Iš to, kaip noriai ir entuziastingai mokiniai įsiliejo į diskusijas ir apmąstymus  apie toleranciją, galima spręsti, kad tai vis dar aktuali tema mūsų visuomenei. Išsakytos šviesios mintys virto eilėmis, rašiniais, pasakomis ar piešiniais. Beliko visa tai sudėti į didžiulę Tolerancijos knygą – šįmet minimos dienos simbolį.

Kūrybiniuose darbuose mokiniai aiškinosi žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, analizavo jos atspindžius tiek mūsų istorijoje, tiek dabartiniame gyvenime. Mūsų mažiausieji, šeštokai ir septintokai, ypač daug dėmesio skyrė draugystei,  o vyresniesiems rūpėjo  pakantumas socialiniams skirtumams, rasėms, skirtingoms religijoms, tautoms. Vieni iš kitų mokėmės, bendradarbiavome, buvome tolerantiški kitokią nuomonę turintiems.

O lapkričio 17-ąją visi besidomintys galėjo pašiurenti I-ojo aukšto fojė eksponuojamos sukurtosios knygos puslapius, atrasti kažką artimo sau.  Visi knygos autoriai buvo paskatinti direktorės padėkomis.

Tolerancijos knygoje apsigyveno šviesios mūsų mintys...Tolerancijos knygoje apsigyveno šviesios mūsų mintys...Tolerancijos knygoje apsigyveno šviesios mūsų mintys...

Įdomią staigmeną mokiniams buvo paruošusios ir socialinė pedagogė Laura su psichologe Egle. Jos pradžiugino draugiškai ir tolerantiškai besielgiančius mokinius simboliniais medaliais. Tądien be jo būtum buvęs paprasčiausiai nemadingas...

Ši pilietinė iniciatyva padėjo suformuoti mokyklos nuostatą, kad jos bendruomenė netoleruoja žeminimo, skaudinimo ir tyčiojimosi. Juk kiekvienas turi teisę būti laimingas ir geranoriškai priimtas. Kiekvienas turi teisę būti savimi, būti saugus, išgirstas ir pripažintas. O tai – nuostabus jausmas!

Lietuvių kalbos mokytoja Vaida Batavičienė

Prisijungę

Dabar svetainėje 132 svečiai ir narių nėra

Prisijungti