Gimnazijos dovana – edukacinė išvyka

Gimnazijos dovana – edukacinė išvyka

20171213 144312           Š. m. gruodžio mėn. 6 ir 13 dienomis 2016-2017 m. m. „Devintukų ir dešimtukų puokštės“ nugalėtojai bei geriausiai pagal savo galimybes besimokantys ir kultūringiausi mokiniai buvo paskatinti edukacine išvyka į Šiaulius ir Kurtuvėnus.

Pirmas aplankytas objektas buvo Dviračių muziejus. Jame mokiniai pamatė daugiau kaip 80 dviračių, 5 velomobilius ir daug kitų eksponatų. Unikaliausias ekspozicijoje yra XIX a. pab. Žagarėje sukonstruotas namų darbo dviratis. Visos jo dalys – namų darbo, nukaldintos iš geležies arba pagamintos iš medžio. Po to visi apsilankė Kurtuvėnų Gyvojo žirgo muziejuje, kur susipažino su žirgais, sužinojo, kaip saugiai elgtis šalia, kaip juos šukuoti, kaip balnoti ir kaip jiems atsidėkoti. O paskui galėjo ir pajodinėti. Pasisėmę teigiamų emocijų ir šiek tiek pasportavę (žmogus eidamas naudoja 300 raumenų, tuo tarpu jodamas – apie 600) visi nuvyko į saldainių fabriko „Rūta“ Šokolado muziejų. Jame žvilgterėjo į beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinojo, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokolado vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams.

Visiems buvo gera puikiai praleisti laiką su draugais.

Mokytojos Valdonė Dubraitė ir Galina Denisova