Atmintis gyva, nes liudija

Atmintis gyva, nes liudija

DSC 0915Sausio 13 dieną visa mokyklos bendruomenė prisiminė sausio 13 – osios įvykius, dalyvavo jau ne pirmus metus Lietuvoje organizuojamoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“: visuose klasių languose buvo uždegtos žvakutės sausio 13 – osios gynėjams atminti. Mokiniai žiūrėjo parengtus pristatymus sausio 13 – ajai, klausėsi mokytojų atsiminimų apie tos nakties įvykius.

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Daugelis karų, nesutarimų, ginčų kildavo ir tebekyla pirmiausia dėl noro apriboti ar visiškai panaikinti kito laisvę. Viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes, prarasdamas laisvę, asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti.

Lietuvių tautos laisvė išpirkta taikių lietuvių gyvybėmis. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas ir prisimename jų drąsų poelgį, kai tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 m. sausio 13-osios įvykiai. Jie pareikalavo nemažai aukų: apie 700 žmonių buvo sužeisti, 14 žuvo. Neužmirškime jų.

Istorijos vyr. mokytojai Vaida Bakšienė ir Viktoras Pociulis