Varžėmės meninio skaitymo konkursuose

Varžėmės meninio skaitymo konkursuose

DSCN0215     Š. m. sausio 21 dieną mūsų mokykloje vyko meninio skaitymo konkurso I-asis etapas, kurio metu buvo išrinkti du geriausi, originaliausi mūsų mokyklos skaitovai dviejose amžiaus grupėse: 6-8 ir 9-11 klasėse.

Ne paslaptis, kad šiais laikais tenka su žiburiu ieškoti moksleivių, kuriems būtų malonumas ne tik skaityti, bet ir mokytis eilėraščius atmintinai. Mūsų mokykloje dėl galimybės pasirodyti ir išmėginti savo meninio skaitymo gebėjimus miesto mastu pasiryžo septyni skaitovai:

Kristina Jakovleva, Eimantė Ramoškaitė, Aida Vasiliauskaitė, Viktorija Šumskytė, Lukas Aviltis, Lukas Drasutis ir Karolina Graželiūnaitė. Jie savarankiškai ar padedami lituanisčių Vaidos Batavičienės ir Linos Jozokienės pasiruošė skaityti du pasirinkto žanro kūrinius lietuvių kalba. Geriausius skaitovus išrinko komisija: mokyklos direktorė Jūratė Pauliukienė, jos pavaduotoja ugdymui Neringa Stanynienė, lituanistė Vaida Batavičienė, biologijos mokytoja Inga Mašauskienė ir muzikos mokytoja Laima Sereikienė. Jos vertino minties perteikimą, įtaigumą, dikciją, sceninę kultūrą ir repertuarą. Konkursą vedė scenos debiutantas Lukas Baranauskas iš 8 b klasės.

Tądien fortūna nusišypsojo šeštokei Kristinai Jakovlevai ir vienuoliktokei Karolinai Graželiūnaitei.Tačiau vietoj pastarosios į antrąjį etapą, kuris vyko sausio 27 dieną Panevėžio lėlių vežimo teatre, atstovauti mūsų mokyklai teko II-osios vietos laimėtojui Lukui Avilčiui iš dešimtos klasės. Karolinai nepavyko sudalyvauti dėl išvykimo į lietuvių kalbos olimpiadą.

II-ajame etape Kristinai teko rungtis su penkiolika, o Lukui su dvylika skaitovų iš kitų miesto mokyklų. Nors mes ir netapome nugalėtojais, tačiau grįžome pilni nuostabių įspūdžių, geros nuotaikos. O pasisėmę neįkainojamos patirties, būtinai pabandysime šiame konkurse sudalyvauti ir kitąmet.

Lukas Aviltis, 10 klasė