Edukacija

slaidas1
slaidas2
slaidas3
slaidas4
slaidas5
slaidas6
slaidas7
slaidas8
slaidas9
slaidas10
slaidas11
slaidas12
slaidas13
slaidas14
slaidas15
slaidas16
slaidas17
slaidas18
slaidas19

Edukacija

20171221 1034202017-12-21 dieną II b klasė lankėsi Panevėžio fotogalerijoje vykusioje edukacijoje „Išrinktieji“, kuri grindžiama Lilijos Valatkienės fotografijų paroda .

Apie Lilijos Valatkienės parodą menotyrininkė Evelina Januškaitė - Krupavičė rašo:

„Fotografijų parodos ir albumo „Išrinktieji“ autorė Lilija Valatkienė į kultūros lauką žvelgia savaip. Būdama fotografe, ji aktualizuoja menininko atvaizdą, fotografuodama išryškina specifinius herojaus charakterio bruožus, vidinės savasties atspindį veiduose, ieško savitų tipažų. L. Valatkienei menas tiek svarbus, kiek jis siejasi su menininku – asmenybe, jo charakteriu, būdu. [...]

Dominuojanti sąvoka „išrinktieji“ tarsi nurodo į kažkokios ypatingos, išrinktosios kastos narius. Tačiau kaip pati autorė sako, portretuojamieji yra ilgalaikių fotomenininkės aplinkos stebėjimų rezultatas, jos pasirinkti „vaizdiniai“. Apžvelgdami meną ir kultūrą per se, paprastai matome daug skirtingų įvairiomis formomis transliuojamų meno sričių ir rūšių. Bet ar visuomet žinome, kas slepiasi už to meno kūrinio? Kokia asmenybė vieną ar kitą kūrinį sukūrė? L. Valatkienė šiuo projektu mėgina priartinti visuomenę prie „meno“ kaip fenomeno, supažindinti žiūrovą su meną kuriančiomis asmenybėmis. Pasirinkdama fiksacijos koncentruotame albume formatą, autorė eksponuoja ne meno kūrinių vaizdus, bet pačius autorius, t.y. to meno ištakas. Radikaliai tariant, šiame projekte Lietuvos menininkai patys tampa eksponatais.

Taigi, šioje daugialypio medijuoto pasaulėvaizdžio epochoje Lilija Valatkienė sukuria savotišką psichologinio portreto žanro „veidaknygę“, taip kvestionuodama semantines atvaizdo prasmes ir transliuodama menininko, kaip „gyvojo paveikslo“, savo išraiška pasakančio daugiau, nei gali perteikti kūrinyje, simboliką.“

Edukacijos metu galerijos vedėjas, parodų kuratorius Sigitas Laurinavičius moksleivius supažindino su parodos koncepcija ir menininkų pasaulėjauta; meninių darbų įvairove ir menine raiška. Edukacijos metu mokiniai galėjo patys arčiau suprasti skirtingų menininkų darbus, bandyti suprasti jų simboliką ir darbų prasmingumą.

 


Biologijos mokytoja Inga Mašauskienė

Prisijungę

Dabar svetainėje 32 svečiai ir narių nėra

Prisijungti