Naujos idėjos iš Florencijos

Naujos idėjos iš Florencijos

IMG 20170623 120925 HDRPanevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija 2016-2017 mokslo metais vykdo ,,Erasmus+” K1 programos projektą „Saugių ugdymo(si) aplinkų vystymo strategijos sukūrimas ir įdiegimas“, kurį finansuoja Europos Komisija.

Šių metų birželio 19-25d. anglų kalbos mokytoja metodininkė Olga Daugene dalyvavo mokytojų rengimo kursuose „Classroom Management Solutions for Teachers: new methodologies, effective motivation, cooperation and evaluation strategies” („Klasės valdymo sprendimai: naujos metodikos, veiksmingos motyvacijos, bendradarbiavimo ir vertinimo strategijos”).

Šie mokymai buvo skirti mokytojams, norintiems daugiau sužinoti apie tai, kaip veiksmingai ir efektyviai valdyti šiuolaikinę klasę, skatinti mokinių motyvaciją, aktyvų jų dalyvavimą pamokoje, naudojant naujausias technologijas, įvairiausias metodikas ir tokias mokymosi aplinkas, kaip Kahoot, Edmodo, Moodle ir Socrative.

Kursų metu dalyviai aptarė dažniausiai pasitaikančias klasėje problemas ir, naudodamiesi interaktyvia bei įdomia veikla, sužinojo, kaip padidinti motyvaciją, nustatyti klasių taisykles, pateikti aiškius nurodymus stebint ir plėtojant mokinių tarpusavio santykius, įtraukiant ne tik porinį ir grupinį darbą, bet ir taikant įvairius aktyvius į mokinį orientuotus mokymo(si) metodus. Mokytojai išklausė patarimų, kaip ugdyti mokinių savarankiškumą, skatinti jų reflektavimą, kritinį mąstymą, vertinant save ir kitus.

Be to, kursuose buvo aptartas „Apverstos klasės“ metodas (Flipped Classroom) ir jo pritaikymas šiuolaikinėje pamokoje. Šis naujas mokymo metodas sulaukė daugybės diskusijų, tačiau dalyviai sutiko, kad „Apverstos klasės“ metodas yra efektyvus, nes suteikia galimybę diferencijuoti ir individualizuoti darbą klasėje, skatinti bendradarbiavimą ir šiuolaikinių kompetencijų ugdymą.

Laisvu laiku dalyviai galėjo susipažinti su Florencija, garsėjančia neišmatuojamais meno šedevrais ir architektūros lobiais. Dalyviai aplankė daugybę istorinių vietų: katedrą Santa Maria del Fiore, Šv. Lauryno baziliką, Mikelandželo aikštę, Senajį tiltą (Ponte Vecchio) bei kitus objektus. Florencija šiuo metu yra vienas didžiausių mokymo centrų Europoje.

Kursuose įgytos žinios bei kitų dalyvių profesinė patirtis bus taikoma ugdymo procese.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos vartojimą.

Anglų kalbos mokytoja Olga Daugene

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra