Panevėžio krepšinio B lygos čempionato pabaigą vainikavo jauniausiųjų finalo ketverto dalyvių triumfas

Clipboard01Baigėsi Panevėžio krepšinio B lygos pirmenybės, kuriose šiais metais dalyvavo 18 komandų. Intrigos šiame sezone netrūko nei reguliariajame etape, nei atkrintamosiose rungtynėse. O ypač permainingas ir įdomus buvo finalinis ketvertas, kuris pritraukė daugybę visų jame dalyvavusių komandų aistruolių susidomėjimą.

Didžiajame B lygos finale susikovė dvi Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komandos: „PKKSC - III (2000)” ir „PKKSC - II (1999)”. Tiesa, šiai dienai tikrai pelnytai pergalę šventė jaunesnieji „PKKSC - III (2000)” komandos žaidėjai, kurios sudėtyje aštuoni R. Sargūno sporto gimnazijos mokiniai: Robertas Balčius, Mantas Valakevičius, Marius Žeruolis, Marius Petrauskas, Domantas Strikulys, Edgaras Šlaitas, Antanas Kareniauskas, Redas Venclovas. Visos rungtynės vyko labai atkakliai, didžiąją rungtynių dalį pirmavę „PKKSC - II (1999)” vis įkrisdavo į mažą duobę ir niekaip negalėjo užtikrinti savo kiek didesnio pranašumo, kuris leistų pagalvoti apie pergalę. Kaip ir būdinga finalui, viskas sprendėsi paskutiniame ketvirtyje, kur rungtynių svarstyklės svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. Daugiausiai Antano Kareniausko dėka jaunieji Sporto centro auklėtiniai likus mažiau nei 3 minutėms ėmė dominuoti ir galiausiai perlaužė rungtynių eigą. Tiesa, viskas sprendėsi per paskutines 30 sekundžių, kada „PKKSC - III (2000)” pelnė du taškus ir persvėrė rezultatą, o kaip vėliau paaiškėjo, jog tai buvo pergalingi taškai. Per likusias 26 sekundes „PKKSC - II (1999)” nesugebėjo lemiamos atakos pabaigti taškais ir taip turėjo pripažinti savo kolegų pranašumą 73:74. Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo Antanas Kareniauskas, surinkęs 30 taškų ir varęs į neviltį visus savo varžovus nuo atkrintamųjų rungtynių iki lemiamo didžiojo finalo.

Finalinio ketverto galutinis komandų išsidėstymas:

1. „PKKSC - III (2000)”

2. „PKKSC - II (1999)”

3. „Daviska”

4. „Vėjas”

Simbolinis finalinio ketverto penketas:

1. Antanas Kareniauskas – „PKKSC - III (2000)”

2. Lukas Paškauskas – „PKKSC - II (1999)”

3. Tadas Kirdeikis – „PKKSC - III (2000)”

4. Lukas Čibinskas – „Daviska”

5. Robertas Puzinas – „Vėjas”

Finalinio ketverto ir reguliaraus sezono naudingiausias žaidėjas - Antanas Kareniauskas.

Krepšinio treneris Tadas Mykolaitis