GIMNAZIJA VYKDO NEIGIAMŲ SOCIALINIŲ VEIKSNIŲ PROJEKTĄ STOK-PAGALVOK-VEIK

GIMNAZIJA VYKDO NEIGIAMŲ SOCIALINIŲ VEIKSNIŲ PROJEKTĄ STOK-PAGALVOK-VEIK

20170425 135808Gimnazijoje jau ne pirmus metus vykdomas neigiamų socialinių veiksnių projektas „Stok-pagalvok-veik“. Šio projekto tikslas– socialiai atsakingos asmenybės ugdymas, smurto artimoje aplinkoje prevencija, gimnazijos bei mikrorajono bendruomenės švietimas, įgyvendinant viešąjį saugumą.

2017-04-25 sulaukėme svečių iš Panevėžio apygardos Probacijos tarnybos probacijos skyriaus. Gimnazijos mokiniai, susirinkę į aktų salę, turėjo galimybę išklausyti atvykusių pareigūnių pristatymą apie tarnybos vykdomas veiklas. Mūsų sportininkai sužinojo, jog tarnyba nuteistiesiems asmenims vykdo probaciją, taiko kai kurias baudžiamojo bei auklėjamojo poveikio priemones, viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmes, atlieka asmens socialinės aplinkos, kriminogeninių veiksnių bei kitų aplinkybių, galinčių padėti teismui individualizuoti probacijos sąlygas, tyrimus. Taip pat pareigūnės informavo, jog Probacijos tarnyba kontroliuoja, kaip nuteistasis vykdo teismo skirtus įpareigojimus, įvairius draudimus bei kaip laikosi specialių reikalavimų, nedarant teisės pažeidimų. Atvykusios pareigūnės pabrėžė, kad vienas iš svarbiausių tarnybos tikslų yra pagalba nuteistiesiems integruojantis į gyvenimą, o mūsų gimnazistams linkėjo niekada nesusidurti su problemomis, kurias patiria Probacijos tarnybos klientai.

Probacijos tarnybos pareigūnės taip pat pristatė, kad tarnyboje vykdoma ir mediacijos veikla. Buvo pasidžiaugta, kad mūsų mokiniams tai jau yra gerai žinoma, nes gimnazijoje turime 12 mediatorių, kurie intensyviai dalyvauja mokymuose gimnazijoje.

Tikimės, jog išklausyta paskaita skatins mūsų gimnazijos sportininkus nesuklupti žengiant gyvenimo keliu, priimant tam tikrus sprendimus ar pasirinkimus ir kad visa tai mažins smurto bei patyčių reiškinius.

Akimirkos iš susitikimo su pareigūnėmis...

20170425_135808.jpg20170425_140122.jpg20170425_140842.jpg20170425_140958.jpg

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos socialinė pedagogė