Geriausiųjų gretose – R. Sargūno sporto gimnazijos mokinys A. Kareniauskas

Geriausiųjų gretose – R. Sargūno sporto gimnazijos mokinys A. Kareniauskas

Moksleivių krepšinio lygoje „Perlas“ vyksta septyni vaikinų čempionatai, o rinkimuose vasario mėnesį labiausiai vertu apdovanojimo pripažintas Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro auklėtinis Antanas Kareniauskas.

U16 vaikinų krepšinio čempionate (gim. 2001 m.) dalyvaujantis šešiolikmetis A. Kareniauskas demonstravo įspūdingus rezultatas. Jaunasis krepšininkas per dvejas mėnesio rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 21 tašką, atkovodavo po 21 kamuolį, atlikdavo po 4 rezultatyvius perdavimus ir blokuodavo po 1 metimą. Jis vasario mėnesį vidutiniškai rinkdavo po 44 naudingumo balus.

„A. Kareniauskas žaidžia tiek 2001, tiek 2000 metų vaikinų čempionatuose ir taip kaupia patirtį“, – sakė Panevėžio KKSC treneris Tadas Mykolaitis. – Jis daug dirba, stengiasi. Kadangi mokosi R. Sargūno gimnazijoje, tai mes ten turime salę rytais, todėl Antanas sportuoja po du kartus per dieną.

Jo tikslas – didysis krepšinis, o dabartinis tikslas yra įsitvirtinti Lietuvos U16 rinktinėje. Jis tikras karys, kovotojas, puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių. Yra greitas, turi staigų pirmą žingsnį, perima daug kamuolių. Kadangi yra dešiniarankis, tai reikia stiprinį kairę ranką, metimą. A. Kareniausias nelaukia kitų žaidėjų pagalbos aikštėje, viską padaro pats“, – apie auklėtinį kalbėjo treneris T. Mykolaitis.

Įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose galintis žaisti A. Kareniauskas abejose mėnesio rungtynėse rinko dvigubus dublius, o geriausias rungtynes sužaidė su Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos ekipa, kai per 35 minutes pelnė 36 taškus (16/23 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 26 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą ir surinko 58 naudingumo balus.

Parengta pagal L. Jociaus straipsnį naujienos.lt