„Tautinis kostiumas – lietuvių tautos simbolis“

„Tautinis kostiumas – lietuvių tautos simbolis“

DSC 0164Kadangi 2017 metai paskelbti tautinio kostiumo metais, su mokiniais sugalvojome surengti renginį „Tautinis kostiumas – lietuvių tautos simbolis“ ir skirti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Renginio tikslas – atskleisti kiekvieno etnografinio regiono tautinio kostiumo savitumą ir grožį, pristatant regionus tarmėmis, pašmaikštaujant ar tarmiškai paporinant. Šis renginys išties tapo nepaprasta švente, nes scenoje dvasingai ir oriai atrodė gimnazijos mokiniai su spalvingais tautiniais kostiumais, kuriuos dovanojo Lietuvos kultūros žymūnė, choreografė Zita Rimkuvienė. Mokiniai iš anksto rinkosi, derino drabužius, o tarmiškai paporinti tikrai buvo lengva, nes dauguma - atvykę iš įvairių Lietuvos regionų. Aukštaičių krašto tautinius kostiumus demonstravo Mindaugas Butkus ir Gabija Galvydytė, žemaičių – Onutė Šikailovaitė ir Rytis Statkus, suvalkiečių – Evelina Tomkevičiūtė, Aida Vasiliauskaitė ir Lukas Prokopavičius, dzūkų – Karolina Lukšytė ir Kasparas Lukoševičius, Klaipėdos krašto – Vaida Padimanskaitė ir Gytis Povilaitis. Skambėjo muzika, liejosi dainos, kurias atliko vaikinų vokalinis ansamblis, solistė Žymantė Prakapavičiūtė. Posmus Lietuvai dovanojo Onutė Šikailovaitė. Gabrielė Kaminskaitė ir Rytis Anužis nuoširdžiai ir pakiliai vedė renginį. Muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis „ Ašarėlė“ (vad. Rima Mureikienė) išties papuošė mūsų renginį nuostabiais kūriniais. Dailės mokytoja Gintarė Leonavičienė kūrė scenografiją ir eksponavo „XX amžiaus pradžios rankdarbius“ iš sukauptos asmeninės kolekcijos, mokinių piešinių parodą „Juostos“ ir „Tautiškumas piešinyje“, lietuvių kalbos mokytoja Laima Adomonienė, beje, žemaitė, ruošė žemaičių pristatymą, Eugenija Mockūnienė dovanojo dzūkišką pasakaitę, suvalkietiškus pašmaikštavimus, Viktoras Pociulis - skyrė nuostabius sveikinimo žodžius. Didžiuojamės puikia mokyklos bendruomene, puikiais mokiniais, kurie ne tik pasiekė puikių sportinių rezultatų, bet yra puikūs aktoriai, dainininkai, šokėjai.

Muzikos mokytoja Laima Sereikienė