slaidas16
slaidas17
slaidas18
slaidas19

Jaunimo-cempionatas 1-150x150Praėjusį savaitgalį Palangoje baigėsi Lietuvos jaunimo (17-18 metų) bokso čempionatas, kuriame dėl nugalėtojų titulų ir teisės atstovauti šaliai Europos ir pasaulio čempionatuose varžėsi stipriausi šalies vaikinai ir merginos. Šiame čempionate du geriausiai kiekvienoje svorio kategorijoje pasirodę boksininkai užsitikrino teisę ginti šalies garbę įvyksiančiame D. Pozniako vardo turnyre, viename stipriausių Europoje rengiamų jaunimo amžiaus turnyrų.

Šiame šalies čempionate puikiai pasirodė Panevėžio miesto KKSC ir R. Sargūno vardo sporto gimnazijos boksininkai. Sidabro medalį /sv. kat. 52 kg./ iškovojo trenerio A. Laučenkovo auklėtinis Aurimas Kybartas. Jis pusfinalyje nugalėjo kaunietį Eriką Guobį, bet finale turėjo pripažinti klaipėdiečio Nojaus Šepučio pranašumą. Kitas trenerio A. Laučenkovo auklėtinis /sv. kat. iki 56 kg./ Mantas Ramoška pirmoje kovoje nugalėjo vilnietį Tomą Rinkevič, kitoje kovoje nesunkiai laimėjo prieš tauragiškį Karolį Macutą, pusfinalyje lygioje kovoje pralaimėjo šilutiškiui Jokūbui Ulanovui. Jis iškovojo trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliu.

Šauniai kovojo R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis Deividas Bogdanovičius /sv. kat. iki 60 kg./. Ketvirtfinalyje jis užtikrintai nugalėjo praėjusių metų prizininką marijampolietį Marių Lopėčių, pusfinalyje – pajėgų klaipėdietį Neilą Jonušą ir finale pirštines surėmė su praėjusių metų čempionu kauniečiu Laimonu Raibikiu. Po laimėto pirmojo raundo antrame raunde iniciatyvą jis perleido varžovui, kuris laimėjo šį raundą ir viskas sprendėsi trečiame raunde, kurį daugelio nuomone, laimėjo Deividas, bet teisėjai minimalia persvara rezultatu 3:2 pergalę skyrė kauniečiui L. Raibikiui. Abu šie boksininkai atstovaus šalies rinktinę D. Pozniako turnyre ir gali būti, kad jie susitiks dar kartą, teisėjaujant neutraliems teisėjams.

Rokas Avižonis /sv. kat. iki 64 kg./ – vienintelis iš nugalėtojais tapusių sportininkų, kuris net keturis kartus kopė į ringą, kad įrodytų savo pranašumą ir iškovotų aukso medalį. Aštuntfinalyje jis nugalėjo N. Akmenės atstovą Aleksandrą Nėcelį, ketvirtfinalyje Klaipėdietis Dominykas Petrovas sugebėjo pasipriešinti tik nepilną raundą, praleidęs kelis stiprius Roko smūgius jis atsidūrė nokdaune ir teisėjas nutraukė šia nelygią kovą. Pusfinalyje kitas klaipėdietis Vilius Kybartas atsisakė tęsti kovą, neatlaikęs galingų Roko smūgių trečiame raunde. Finale jo laukė vienas iš šalies jaunimo rinktinės lyderių, marijampolietis Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, šiuo metu Airijoje gyvenantis ir ten besitreniruojantis Gustas Giraitis. Tai buvo lygių varžovų dvikova, kurią nedidele persvara laimėjo Rokas ir iškovojo aukso medalį.

R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis, radviliškietis Arminas Drulys, nesugebėjo apginti pernai iškovoto nugalėtojo titulo – po iškovotų dviejų pergalių patyrė rankos traumą ir kvoti su vėliau šio čempionato nugalėtoju tapusiu alytiškiu Airijum Vitlipu atsisakė. Jis turėjo tenkintis bronzos medaliu.

Eividas Avižonis šiame čempionate kovojo aukštesnėje svorio kategorijoje iki 75 kg. Būdamas lengvesnis už savo varžovus, sugebėjo iškopti į finalą, kur po apylygės kovos nusileido patyrusiam šilutiškiui, žinomo olimpiečio Evaldo broliui Lukui Petrauskui.

Panevėžio KKSC ir R. Sargūno vardo sporto gimnazijos moksleivis /treneris V.Karpačiauskas / Domantas Prišmantas kelyje į nugalėtojo titulą ketvirtfinalyje taškais nugalėjo klaipėdietį Piotrą Lebedevą, pusfinalyje antrame raunde aiškia persvara nugalėjo kitą klaipėdietį Putrių Antaną, finale aiškia persvara antrame raunde privertė pasiduoti telšiškį Kornelijų Norvilą.

Sunkiasvoris R. Sargūno vardo gimnazijos auklėtinis Donas Špučys, pirmą kartą kovodamas jaunimo amžiaus grupėje, kelyje į finalą ketvirtfinalyje nugalėjo vilnietį Edviną Makevič, pusfinalyje po atkaklios kovos – palangiškį Dovidą Raudonavičių, finale lengvai įveikė kaunietį Ugnių Adomkevičių. Jam įteiktas aukso medalis.

Panevėžio miesto komandą ruošė treneriai A. Laučenkovas, V. Karpačiauskas, P. Prokofjev, J. Kibas ir D. Katkevičius, kuris šiam čempionatui rengė merginas – savo dukrą Karoliną Katkevičiūtę, Karoliną Žilinskaitę. K. Katkevičiūtė /sv. kat. iki 54 kg./iškovojo sidabro medalį, o K.Žilinskaitė /sv. kat. iki 75 kg./ – bronzos.

Ruošiantis D. Pozniako turnyrui, kuris prasideda jau kitą savaitę, jaunimo amžiaus boksininkams šią savaitę Panevėžyje vyks mokomoji treniruočių stovykla. Šiame turnyre, be mūsų šalies rinktinės, dalyvaus boksininkai, atvykę iš 20 šalių. Tai bus vienas iš svarbiausių pasiruošimo pasaulio ir Europos jaunimo čempionatams turnyrų.