Kvalifikacijos tobulinimo veiklos „Moodle technikams ir sistemų administratoriams“ atgarsiai iš Maltos

15      Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje toliau sėkmingai tęsiamas „Erasmus+“ K1 programos projektas „Pagalbos mokiniams sistemos sukūrimas ir įdiegimas“. Kvalifikacijos tobulinimo projekte įgytas kompetencijas ir patirtį pedagogai pritaikys kuriant pagalbos mokiniams sistemą mokykloje, kuri užtikrins ne tik kokybišką mokinių ugdymą, bet ir skatins jaunųjų sportininkų mokymosi motyvaciją.

Rugsėjo mėnesį Maltoje vykusiuose savaitės trukmės kursuose „Moodle technikams ir sistemų administratoriams“ dalyvavo ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos informacinių technologijų mokytojas Geminas Greblikas. Šią kvalifikacijos tobulinimo veiklą organizavo viena inovatyviausių bei dinamiškiausių Maltos verslo įmonių „Acrosslimits", dirbanti naujausių technologijų ir medijų srityje, aktyviai organizuojanti mokymus įvairių pasaulio šalių akademiniam personalui. Pastaruoju metu įmonėje veikia 3 pagrindiniai skyriai: technologijų, Europos projektų ir švietimo.

Mokymų metu buvo koncentruojamasi į virtualias mokymo priemones, galinčias palengvinti mokinių ugdymą: virtualios mokymosi aplinkos sukūrimą, mokymosi aktyvinimą. Kursų metu dalyviams buvo pristatyta atviro kodo, laisvai platinama programinė įranga „Moodle“ bei esminiai jos privalumai. Kvalifikacijos tobulinimo veiklos metu buvo akcentuojama, jog „Moodle“ įgalina didelių ir mažų mokymosi bendruomenių abipusį nuotolinį bendravimą ir bendradarbiavimą. Mokymų dalyviai taip pat turėjo galimybę individualiai susipažinti su programos instaliavimo procesu ir išbandyti pagrindinius programos įrankius. Daug dėmesio buvo skiriama mokomųjų temų rengimui ir programos administravimo bei saugumo priemonėms. Dirbdami grupėmis ir individualiai, mokymų dalyviai iš Rumunijos, Belgijos ir Lietuvos ne tik gilinosi į „Moodle“ programos subtilybes, diskutavo apie mokymosi aplinkas, bet ir pristatė savo šalį, atstovaujamą organizaciją. Kadangi kvalifikacijos tobulinimo veikla vyko anglų kalba, visi mokymų dalyviai pagilino užsienio kalbos žinias, dirbo multikultūrinėje aplinkoje.

Neabejojama, jog ši kvalifikacijos tobulinimo veikla pagal „Erasmus+“ K1 programą bus visapusiškai naudinga Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijai kuriant bei diegiant pagalbos mokiniams sistemą – virtualia „Moodle“ aplinka grįstą mokinių ugdymą.

Geminas Greblikas,
Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos