Europos egzaminas

Europos egzaminas

Europos-egzamino-logo    Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame kiekvienais metais savo jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintys. Egzaminas įprastai organizuojamas gegužės mėnesio pirmąją savaitę, taip kartu paminint ir Lietuvos įstojimą į Europos Sąjungą 2004m. gegužės 1d. ir Europos dieną – gegužės 9 – ąją.
       Šiemet savo žinias apie Europos Sąjungą demonstravo ir Europos egzamino užduotys atliko ir mūsų 11 klasės mokiniai. Europos egzaminą jie laikė gegužės 8 dieną. Dalyviai turėjo atsakyti į įvairaus sudėtingumo bei spektro klausimus, susijusius su ES raida, veikimu ir institucijomis, valstybėmis narėmis, politika, aktualijomis bei įdomybėmis.
        Šiais metais papildomas dėmesys buvo skirtas vystomajam bendradarbiavimui ir euro zonai. Pastarųjų temų klausimai, pasak Mariaus Z., „ buvo sunkoki, nors dauguma dalykų – žinomi“. Kaip lengviausius klausimus Martynas V. įvardijo tuos, kurie buvo susiję su Lietuva.
        Pirmajame Europos egzamino etape daugiausią taškų surinko ir į antrąjį turą pateko Martynas Vasiliauskas – jis mokyklą atstovavo ir Europos egzamino antrame etape gegužės 14d.
Dėkojame visiems dalyvavusiems, kurių neišgąsdino sudėtingi ir painūs klausimai. Linkime sėkmės ir kitais metais save išbandysiantiems Europos egzamine.

Istorijos mokytojai
Vaida Bakšienė ir Viktoras Pociulis